Златна резерва спаси "светците" и отчая Бърнли (видео)

Италианският нападател Маноло Габиадини спаси Саутхамптън от поражение срещу Бърнли с гол в последната минута. Габиадини се появи в игра за “светците” в 81-ата минута (на мястото на Душан Тадич - б.р.) и в последните секунди с удар от близко разстояние реализира попадението, с което гостите от Саутхамптън се добраха до равенство 1:1 на “Търф Моор” в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига.

Преди бившият нападател на Наполи да порази вратата на домакините, Ашли Барнс даде аванс на Бърнли в резултата с гол в средата на второто полувреме. В 67-ата минута Барнс наказа неразбирателство в защитата на “светците” и изпрати във вратата топката, след като тя бе избита от стража Алекс Маккарти.

Домакините обаче не успяха да удържат победата и вече в 11 поредни мача в Премиър Лийг нямат пълен успех. Въпреки това Бърнли все още е на седмо място в класирането с 37 точки. Саутхамптън е 16-и с 27 точки и до края на сезона ще води сериозна битка с още няколко тима за запазването на мястото си в елита.