Юве взе градското дерби, но даде жертва

Шампионът на Италия Ювентус се завърна поне временно на върха в Серия "А", след като спечели "Дерби дела Моле" срещу Торино на стадион "Олимпико Гранде Торино". "Бианконерите" надвиха с 1:0 "биковете" след гол на Алекс Сандро в 33-ата минута. Лошата новина за Старата госпожа е, че Гонсало Игуаин, който демонстрира отлична форма през последните седмици, напусна контузен още в началото на мача. Освен него и резервата му Федерико Бернардески завърши срещата с травма.

Въпреки това "черно-белите" записаха девети пореден успех в калчото и вече имат 21 успеха от 25 мача през сезона в шампионата. Положителната серия на Торо пък спря след седем поредни мача без поражение, в които "биковете" спечелиха 13 точки - 3 победи и четири равенства.

Ювентус вече има 65 точки, докато градският противник остана с 36 точки на девето място.

Наставникът на домакините Валтер Мадзари заложи на схема 4-1-4-1, като капитанът Андреа Белоти водеше атаката. Шампионите пък излязоха в схема 4-3-3. Интересното е, че до Гонсало Игуаин в атака действаха Дъглас Коща отдясно и Алекс Сандро отляво. На негово място ляв защитник беше Квадво Асамоа. Легендата Джанлуиджи Буфон беше на пейката, където започва срещата и Пауло Дибала, който се завърна в игра през второто полувреме.

Още в първата атака на гостите Салваторе Сиригу плонжира в краката на Игуаин, като изби топката от краката на нападателя, но падна върху левия глезен на аржентинеца, който имаше нужда от лекарска помощ. Няколко минути по-късно се върна на терена, но в 13-ата минута пожела да бъде сменен, тъй като болката не му позволяваше да продължи срещата. На негово място влезе Федерико Бернардески.

Торино - Ювентус@@@

Преди това Оби и Белоти пропиляха отлична контраатака в осмата минута.

В 20-ата минута Юве пропусна отлична възможност. Асамоа стреля след центриране отдясно, но Лоренцо Де Силвестри изби пред голлинията. Защитникът на домакините стреля с глава в 27-ата минута, но Войчех Шчесни спаси. Белоти пък стреля от добра позиция в аут.

"Бианконерите" поведоха в 33-ата минута с гол на Алекс Сандро. Той намери първо Беренардески, който преодоля Кристиян Молинаро и центрира остро, а бразилецът от два метра засече в празната врата.

Попадението стресна Торино и вдъхна още повече увереност на футболистите водени от Масимилиано Алегри.

През втората част битката на терена продължи, но със своя опит Юве не допусна много опасности пред своята врата. Мбайе Нианг влезе за Торо, а Дибала се завърна на терена в 65-ата минута, когато смени Дъглас Коща. Именно аржентинецът можеше да удвои на два пъти, но пропусна да го стори. Десетката на "бианконерите" влезе с голямо желание за игра, като с класата си веднага затрудни защитата пред Сиригу.

Малко преди края резервата Бернардески беше заменен от Стефан Лихщтайнер. Бившият играч на Фиорентина беше ритнат лошо от Ринкон минути преди това.

Така Юве постигна втора победа

през тази кампания в Серия "А" над Торино след 4:0 през есента

, а също така общо трета през този сезон.

Юве надделя с 2:0 над "биковете" в 1/4-финалите за Купата на Италия

.

Поражението е общо трето поредно за Торино в дербито на "Олимпико Гарнде Торино",

където отстъпи с 1:3 през миналия сезон

и

1:4 през сезон 2015/2016 година

.

Торино - Ювентус@@@Старата госпожа постигна своя 69-и успех в историята на торинското дерби в Серия "А", докато Торо остана с 35 победи, равенствата пък са 42. В последните 24 дербита "биковете" само веднъж стигнаха до победата - 2:1 през април 2015 година.