Рома загря за Шахтьор с победа, млад талант носи "вълците" на гръб (видео)

Отборът на Рома се наложи с 2:0 като гост над Удинезе в първия мач от 25-ия кръг на Серия "А". "Вълците" от Рим имат тежко гостуване на Шахтьор (Донецк) в Шампионската лига следващата седмица и загряха по най-добрия възможен начин за двубоя. Тимът на Еузебио Ди Франческо временно се изкачи на трето място в класирането с 50 точки. Лидер е Наполи с 63, пред Ювентус с 62, а четвърти е Интер с 48 точки. Удинезе пък се намира в средата на таблицата, на 10-а позиция с 33 точки.

В герой за Рома и днес се превърна младокът Дженгиз Юндер. Турският талант изведе Рома напред в резултата в 70-ата минута с красиво попадение, а в 90-ата резервата Диего Пероти сложи точка на спора.

За привлечения през лятото Юндер това бе четвърти гол в последните три мача на тима. След като донесе победата с 1:0 срещу Верона и бе точен на два пъти при успеха с 5:2 срещу Беневенто на “Олимпико” в миналия кръг, днес турчинът направи нов силен мач, като бе най-опасният футболист за вратата на Удинезе и увенча добрата си игра с решаващ гол.

Още от първата минута двата тима се захапаха и започнаха да създават интересни ситуации пред едната и другата врата. В 7-ата минута бразилският страж на Рома Алисон трябваше да се намесва решително след разсеяна игра и лошо върната топка от страна на сънародника му в защитата на гостите Жуан Жезус. Пет минути по-късно пък топката срещна ръката на Али Аднан в наказателното поле на домакините, но реферът Ди Бело прецени, че няма основание да отсъжда дузпа в полза на “вълците”.

Дженгиз Юндер тества стража на Удинезе Албано Бисари в средата на първото полувреме, а малко след това Стефан Ел Шаарауи стреля неточно от много добра позиция от границата на наказателното поле.

Шест минути след паузата домакините пропиляха златен шанс за гол. Нападателят на Удинезе Стипе Перица се отскубна от отбраната на Рома и бе много близо да изведе тима си напред в резултата, но Алисон с отлична намеса му попречи.

Дженгиз Юндер пък продължаваше да бъде основната заплаха за вратата на Бисари, а Един Джеко и Ел Шаарауи не отиграха по най-добрия начин ситуцаии, при които Рома получи възможност да застраши противниковата врата след контраатаки. В 61-ата минута Джеко можеше да даде преднина на столичани в резултата след индивидуален пробив, но стреля неточно.

В 70-ата минута 20-годишният турски нападател на “джалоросите” получи топката пред наказателното поле на домакините, обърна се, нагласи си си кълбото удобно за изстрел и със страхотен въртелив удар опъна мрежата зад безпомощния Бисари - 0:1.

В 81-ата минута Алисон парира блестящо мощен шут отблизо и от малък ъгъл на Родриго Де Паул.

Това бе и последната опасност за вратата на Алисон в срещата, а в 90-ата минута включилият се от пейката през втората част Диего Пероти се озова очи в очи с Бисари след отнета топка от играчите на Рома в половината на домакините и бързо извеждащо подаване. Опитният аржентински нападател с техничен удар изпрати в мрежата топката и “подпечата” трите точки на “вълците”.