Добрата форма на Монако продължи и срещу Дижон (видео)

Отборът на Монако продължи с добрата си форма в Лига 1 и в домакинството си на Дижон от 26-ия кръг. Монегаските се наложиха с 4:0 на своя "Луи II" с голове на Балде Кейта в 13-ата, Фабиньо в 69-ата минута от дузпа, Маркош Лопеш в 89-ата и Камил Глик в 93-ата минута. Така възпитаниците на Леонардо Жардим записаха 3-та поредна победа и 11-ти пореден мач без загуба в първенството.

Домакините взеха преднина в 13-ата минута, когато Джибрил Сидибе напредна по десния фланг и намери Кейта в наказателното поле, а той хладнокръвно вкара за 1:0.

В 68-ата минута Тома Льомар бе спънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа в полза на Монако. Фабиньо изпълни наказателния удар и бе точен за 2:0.

В 89-ата минута Рашид Гедзал напредна на скорост и стреля, ударът му бе спасен, но топката стигна до Маркош Лопеш, който с мощен шут вкара за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Камил Глик в 3-ата минута на добавеното време. Той получи центриране в пеналта, овладя топката и със силен удар под гредата не остави шансове на вратаря.

Така Монако събра актив от 56 точки, като остава на 2-ото място и се доближи на 9 точки зад лидера ПСЖ, който обаче е с мач по-малко. Дижон пък остава на 12-ата позиция с 31 спечелени точки до момента.