Валенсия триумфира в дербито с Леванте, съдията опорочи мача

Валенсия спечели градското дерби с Леванте с 3:1 и спря серията си от три поредни загуби в Примера дивисион. “Прилепите” стигнаха до успеха с попадения на Санти Мина в 17-ата, Лусиано Вието в 65-ата и Даниел Парехо в 89-ата минута от дузпа. За гостите на “Местайя” пък се разписа Серхио Постиго в 18-ата минута. Срещата обаче бе опорочена от лошото съдийство на рефера Давид Медие Хименес, който първо отмени чист гол на Леванте, а след това отсъди доста спорна дузпа за Валенсия.

Валенсия имаше първия шанс в мача, като в 11-ата минута след центриране от корнер Санти Мина стреля с глава над вратата. След това в 17-ата минута домакините повториха упражнението и този път Мина успя да се разпише за 1:0.

Радостта на “Прилепите” бе твърде кратка, като още в ответната атака Леванте изравни. Кампаня центрира отляво и Серхио Постиго от воле вкара красив гол за 1:1.

В 43-ата минута домакините можеха да си върнат преднината, но удар на Санти Мина от воле се отби от гредата.

В 64-ата минута дойде най-спорното положение в срещата. Леванте отбеляза гол чрез Коке, който бе отменен заради фаул в атака. Повторенията обаче показаха, че такъв няма, а Габриел Паулища изблъсква своя съотборник Хосе Гая в наказателното поле.

Още по-лошото за гостите бе, че само минута по-късно те получиха гол в своята врата. Валенсия организира атака, при която се стигна до разбъркване в пеналта, Санти Мина пробва да вкара с шпагат, ударът му не се получи, но пък там притича Лусиано Вието, който се разписа в опразнената врата.

До края “Прилепите” продължиха да са по-активният отбор. В 70-ата минута Жофри Кондогбия отправи мощен изстрел, спасен с мъка от вратаря. В 80-ата минута пък санти Мина за втори път нацели гредата след удар отблизо.

В 88-ата минута Валенсия получи дузпа в своя полза. Симоне Дзадза получи пас в наказателното поле и се сблъска със защитник, като съдията пособи бялата точка. И това решение бе доста спорно, тъй като изглеждаше, че бранителят на гостите пръв стигна до топката. Все пак Дани Парехо изпълни безгрешно наказателния удар и бе точен за 3:1.

В добавеното време Валенсия организира хубава контраатака, то Дзадза от добра позиция стреля над вратата.

След този успех Валенсия си върна 3-ото място в таблицата с актив от 43 точки. Леванте пък се намира на 17-ата позиция в класирането с едва 20 спечелени точки.