Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Коутиньо и Ракитич унищожиха надеждите на Валенсия и пратиха Барса на финала (видео)

Отборът на Барселона е вторият финалист в турнира за Купата на Испания. Каталунците се добраха до двубоя за трофея срещу Севиля, след като записаха нова победа с 2:0 над Валенсия в реванша между двата тима от 1/2-финала. В първия мач на “Камп Ноу” Барса спечели със 1:0 и така с общ резултат от 3:0 продължава напред. Резултатът в срещата днес откри Филипе Коутиньо. Той се появи в игра като резерва на полувремето и с едно от първите си докосвания даде преднина на гостите. В 82-ата минута пък Иван Ракитич окончателно реши всичко, вкарвайки втория гол за своя тим.

Домакините заложиха на трима в атака в лицето на Симоне Дзадза, Родриго Морено и Лусиано Вието. В средата на терена пък действаха Даниел Парехо, Жофри Кондогбия и Франсеск Коклен.

Барса пък стартира мача с Лионел Меси и Луис Суарес в предни позиции. Андрес Иниеста и Андре Гомеш действаха по крилата в този мач, а Серхио Бускетс и Иван Ракитич движеха играта в средата на терена.

Първата по-интересна ситуация в мача бе на сметката на домакините. В 6-ата минута Коклен отправи далечен удар по земя, но право в ръцете на Яспер Силесен.

В 9-та минута обаче и Барса стигна до първото си положение в срещата. Лионел Меси стреля от фаул и прецизно насочи топката към вратата, но Хауме Доменеч с блестящ рефлекс изби.

В 14-ата минута пък домакините бяха на сантиметри от гола, когато удар с глава на Родриго Морено се отби от напречната греда.

Валенсия продължи да действа доста агресивно и в 27-ата минута Родриго Морено отправи нов силен удар, който принуди Сиелсен да се намесва решително.

В 30-ата минута обаче Барселона организира бърза контраатака и Меси си освободи пространство за удар, след което прати топката опасно близо покрай гредата.

В 44-ата минута Луис Суарес получи в наказателното поле и без забавяне отправи удар отблизо, който обаче бе право в ръцете на вратаря.

На полувремето в игра за Барса се появи Филипе Коутиньо на мястото на Андре Гомеш. Бразилецът се включи по отличен начин в двубоя и в 49-ата минута откри резултата. Тогава Луис Суарес напредна отляво и центрира в наказателното поле, където почти от паднало положение Коутиньо успя да засече кълбото в мрежата.

В 53-ата минута топката се озова в Суарес в наказателното поле и той пробва технично да я насочи към далечния ъгъл на вратата, но за малко не сполучи.

Валенсия не се предаде и в 56-ата минута шут на Кондогбия мина покрай вратата.

Барса обаче бе близо до нов гол след удар на Меси в 62-ата минута, който рикошира в защитник и затрудни вратаря.

Последваха две положения за "Прилепите". В 66-ата минута Дзадза центрира за Хосе Гая, който с глава стреля над вратата. Минута след това Лусиано Вието изскочи на стрелкова позиция, но шутира покрай вратата.

В 69-ата минута шанс се откри пред Иван Ракитич, чийто изстрел профуча до гредата.

В 74-ата минута Валенсия пропусна най-добрата си възможност в мача. Карлес Солер свали с глава за Хосе Гая във вратарското поле, но отблизо той стреля право в тялото на Силесен.

В 82-ата минута гостите подпечатаха успеха си с втори гол. Луис Суарес откраднатопката в средата на терена и изведе Ракитич прид наказателното поле, който с много точен изстрел не остави шансове на вратаря за 0:2.

В крайна сметка Барселона си гарантира класиране на финал, където ще се изправи срещу Севиля. Каталунците ще опитат да спечелят рекордния си 30-ти трофей в турнира.