Този гол ще ви смае! (видео)

Изумителен гол отбеляза перуанският халф на Гранада Серхио Пеня във вратата на Тенерифе в мача между двата тима от 25-ия кръг на Сегунда дивисион (испанската втора дивизия). В 18-ата минута Пеня с фантастично воле от трудна позиция изпрати топката в противниковата врата за 2:0. Двубоят завърши с победа с 2:1 за домакините от Гранада, а любопитно за отбелязване е, че в 83-ата минута авторът на шедьовъра Пеня получи втори жълт, съответно червен картон.

Гранада е на седмо място в класирането с 40 точки, докато Тенерифе е 13-и с 30 точки. Убедителен лидер е Уеска с 52 точки, пред Кадис и Реал Овиедо с по 44.

ВИЖТЕ ВИДЕО С ГОЛА ТУК!

Попадението на Пеня напомня за легендарния гол на Наим от Сарагоса в пазената от Дейвид Сиймън врата на Арсенал във финала за КНК през 1995 година.

Спечели VIP пропуск и виж на живо Купата на FIFA на 14.02 в Парадайс център. Участвай тук!