Джеймс Хардън се развихри срещу Маями, Детройт отново мачка с Грифин

Джеймс Хардън отбеляза 41 точки при победата на Хюстън със 109:101 срещу Маями. Това шестият пореден успех на Рокетс (40-13) в Лигата, с което те се доближиха на една победа от лидера в Западната конференция Голдън Стейт (41-13), който почива в сряда.

Хардън премина границата от 40 точки за осми път през сезона. Крис Пол добави 24 пункта, седем асистенции и седем борби за Рокетс, а Горан Драгич и Джош Ричардсън завършиха с по 30 точки за отбора на Маями (29-26), който е в серия от пет поредни загуби.

Андре Дрюмонд отбеляза 17 точки и спечели впечатляващите 27 борби при победа на Детройт със 115:106 срещу Бруклин. Това е пети пореден успех за Пистънс (27-26), които не са губили след привличането на Блейк Грифин в състава си. Той завърши срещата с 25 точки, 11 от които отбеляза в последната четвъртина. Грифин ще се изправи срещу Лос Анджелис Клипърс в петък, когато неговият бивш отбор гостува в Детройт.

Алън Краб отбеляза 19 точки в последната четвъртина и завърши с 34 за Нетс (19-37), които загубиха осем от последните си девет мача.