Новицки стана шестият в историята на НБА, достигнал 50 000 игрови минути

Германецът Дирк Новицки стана шестият играч в Националната баскетболна асоциация с над 50 хиляди игрови минути, но не успя да помогне на Далас да избегне поражението от домакина Лос Анджелис Клипърс със 101:104.

Новицки достигна до границата в седмата си минута на полето в двубоя, с което се присъедини към лидера Карийм Абдул-Джабар (57446), Карл Малоун, Кевин Гарнет, Джейсън Кид и Елвин Хейс. Германецът записа общо 25 минути в двубоя с 12 точки и 6 борби.

Далас изглеждаше близо до победата, след като взе аванс от 101:91 преди последните пет минути, но със сeрия от 13 безответни точки Клипърс стигна до обрата.

Данило Галинари завърши с рекордните си за сезона 28 точки за домакините, а Тобиас Харис допринесе с 19 за четвъртия успех в последните пет мача на тима.

Уесли Матюс беше най-резултатен за Далас с 23 точки.