Алонсо се сети за Везенков при пореден провал на Барса

Александър Везенков записа първите си игрови минути за Барселона от 21 януари насам, но не успя да предотврати ново поражение за своя тим, който записа поредния си провал през сезона. Каталунците отстъпиха с 24 точки разлика при гостуването си във Витория на местния тим на Баскония - 72:96, инкасирайки седмата си загуба в испанската Лига АСВ.

Везенков получи от треньора Сито Алонсо 13 минути, за които вкара 2 точки при стрелба от игра 1/6. Той овладя 6 борби и направи 1 грешка, като също така понесе 1 нарушения. Той не записа минути в предишния мач за първенство на Барса, а в Евролигата не е играл от 16 януари насам.

Родриг Бобоа наказа Барса с 24 точки, а Торнике Шенгелия добави 18 за победата на Баскония. Пиер Ориола се отличи с 18 за загубилия тим. Барселона е на трето място във временното класиране с баланс 12-7.

Каталунците бяха нокаутирани още в първата част, в която вкараха едва 7 точки и губеха с цели 24 след нейния край.