Марсилия сломи Метц в голов спектакъл на “Велодром”

Отборът на Олимпик Марсилия записа очаквана победа с 6:3 срещу последния в класираенто тим на Метц. Двубоят между двата тима бе от 24-ия кръг на френската Лига 1 и се игра на стадион “Велодром”. Доста малобройните фенове  по трибуните обаче могат да са доволни, че решиха да посетят този мач, който бе истински голов спектакъл.

Шоуто започна с два бързи гола за домакините. Още в 6-ата минута Морган Сансон бе изведен в наказателното поле и макар да се подхлъзна, успя да чукне топката покрай вратаря и да отбележи за 1:0. Само три минути по-късно Сансон и Флориан Товен сътвориха страхотна комбинация помежду си.  Товен изведе сансон на крилото, той центрира в наказателното поле, където отново намери Товен, който с удар от воле бе точен за 2:0.

В самия край на полувремето резултатът стана класически. Валер Жермен получи извеждащ пас на скорост, той чукна топката покрай вратаря, защитник опита да изчисти на голлинията, но право в крака на притичалия Товен и кълбото се озова за трети пот в мрежата.

В началото на второто полувреме марсилци набързо мушнаха нови два гола. В 50-ата минута Жермен бе намерен с центриране в пеналта и технично чукна топката покрай вратаря за 4:0. След това в 56-ата минута Товен оформи своя хеттрик, засичайки центриране на Димитри Пайе.

Сериозната преднина обаче доведе до отпускане в редиците на домакините и Метц върна един гол в 73-ата минута. Тогава Нолан Ру опита удар с пета, който бе блокиран от защитник, но топката попадна във Флоран Моле, който я прати във вратата за 5:1.

Радостта на гостите бе кратка и само минута по-късно Марсилия отново си върна преднината от пет гола. Пайе бе изведен зад защитата и подаде към непокрития Костас Митроглу, който вкара в опразнената врата за 6:1.

В самия край на мача обаче Метц направи загубата си по-почетна с нови два гола. В 84-ата минута Даниел Миличевич с пета върна за Моле, който заби втория си гол в мача за 6:2. В 90-ата минута пък Иван Балиу центрира за Ибрахима Ниене, който с глава оформи крайното 6:3.

Тази победа изкачи Марсииля на 2-ото място във временното класиране с актив от 51 точки, но и мач повече от останалите отбори около себе си. Метц пък остава на дъното с едва 18 спечелени точки до момента.