Шпанович и Анич са най-добрите атлети на Сърбия за 2017-а

Състезателите в скока на дължина Ивана Шпанович и Лазар Анич бяха избрани за Атлетка и Атлет №1 на Сърбия за 2017 година. Шпанович беше голямата звезда на Европейското първенство в зала в Белград през март миналата година, когато след серия от 7.16 м, 7.17 м и 7.24 м стигна до титлата пред родна публика с най-добър резултат в света в зала от 1989 г. насам.

През лятото сръбкинята имаше известни проблеми с контузия и болест, заради които не успя да стигне до медал на планетарния шампионат в Лондон. В английската столица Шпанович записа личен рекорд за сезона от 6.96 м, който й отреди четвъртото място. Сръбкинята все пак спечели диамантения трофей в своята дисциплина в Брюксел.

Шпанович ще открие зимния сезон в Карлсруе през уикенда, а през март планира участие и на Световното първенство в зала в Бирмингам.

Лазар Анич, който беше избран за №1 при мъжете, завърши шести на еврошампионата в зала в Белград, а на открито стигна до личен рекорд от 8.15 м.

В категорията до 20 години отново представителка на скока на дължина спечели наградата. Това е 19-годишната Милица Гардашевич, която спечели европейската титла до 20 години в Гросето с 6.46 м.