Локо (Пловдив) победи Баник в контрола (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Баник (Острава) с 1:0 в поредна контрола за тима в Турция. Единственото попадение в срещата падна в 17-ата минута, когато Флейман заби топката в собствената си врата.

Първата опасност в срещата бе пред вратата на Баник. Новият нападател на пловдивчани Анте Аралица се озова на добра позиция, хърватинът шутира, но стражът на “белите” се намеси. При тази ситуация Аралица можеше и да подаде кълбото към Веселин Марчев, който бе на празна врата, но предпочете сам да завърши атаката на “смърфовете”.

В 13-ата минута халфът на чехите Ирашек стреля от далечна дистанция, но горната греда спаси Илко Пиргов. Четири минути по-късно играчите на Бруно Акрапович поведоха в резултата, след като Флейман заби кълбото в собствената си врата.

До края на първата част Локомотив опита да вкара втори гол, но играчите на Баник се справиха с атаките на "черно-белите". През второто полувреме темпото драстично падна и логично двата отбора не успяха да създадат чисто голово положение.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БАНИК 1:0