Рекордьорът Налдо върна Шалке 04 на второ място

Шалке 04 се възползва от издънките на Борусия (Дортмунд) и РБ (Лайпциг) и си върна второто място в Бундеслигата, след като надви Щутгарт с 2:0 като гост в двубой от 20-ия кръг.

Победата дойде лесно след точни изстрели още до 19-ата минута. Налдо заби поредния си гол в този силен за него сезон, след като в 14-ата минута беше точен с глава. След още пет Амин Арит удвои от дузпа, отсъдена за нарушение на Якоб Бруун Ларсен срещу Леон Горетцка. Въпросният Ларсен, който дойде под наем от Борусия (Дортмунд) и днес дебютира, беше нарочен за виновник за слабото начало и още на почивката беше заменен.

Налдо обаче беше главният герой на “Мерцедес-Бенц Арена”. С днешното си участие той се превърна в бразилеца с най-много мачове в германския елит - 337.

Щутгарт имаше шанс да намали чрез Марио Гомес в края на първото полувреме. След почивката малшансът лиши гостите от още попадения, като особено опасен беше Йевген Коноплянка.

Положението на “швабите” започва да става притеснително, защото отборът има шест загуби в последните си седем двубоя и е точно над чертата.