Дунав записа първи успех в Турция

Отборът на Дунав (Русе) постигна първа победа в Турция. Играчите на Малин Орачев надиграха с 3:1 Черноморец (Одеса) в контролна среща. Попаденията за “драконите” реализираха Юлиян Ненов (36) и Димитър Георгиев (58, 80), а за Черноморец точен бе Гути (75).

Двубоят започна по-добре за Дунав, но футболистите на Орачев пропуснаха няколко шанса. Все пак в 36-ата минута Юлиян Ненов направи 1:0. Юношата на ЦСКА получи дълъг пас от Шопов и с десния крак не остави никакъв шанс на Безрюк. При този резултат завърши и първата част.

Второто полувреме също бе за Дунав. В 58-ата минута Димитър Георгиев заби първия си гол на лагера в Турция. Младият нападател овладя подаване от алжиреца Насим Дзитуни и направи 2:0.

В 75-ата минута Гути намали резултата, но пет минути по-късно отново Георгиев вкара за крайното 3:1.

Дунав - Черноморец (Одеса) 3:1

1:0 Юлиян Ненов (36)
2:0 Димитър Георгиев (58)