38-годишен поведе Дижон към първа победа за 2018-а

38-годишният Флоран Балмон поведе Дижон към първа победа в Лига 1 за календарната 2018 година, след като тимът му надигра Рес с 2:1 в двубой от 23-ия кръг на първенството.

Ветеранът откри резултата на "Гастон Жерар" в 30-ата минута. Малко преди почивката гостите от Рен изравниха чрез Исмаила Сар след грешка на стража на домакините.

Неукротимият Балмон обаче още не беше казал последната си дума. В 66-ата минута той асистира на Хулио Тавареш за победното попадение. С успеха Дижон събра 28 точки и се изкачи на десетата позиция. Рен има 31, които му отреждат осмото място.