Силвана Чаушева и Бусто Арсицио взеха само гейм на Еджзаджъбашъ за Купата на CEV

Волейболната националка Силвана Чаушева и нейният Ямамай и-уърк (Бусто Арсицио) загубиха първия си мач от 1/8-финалите на втория по сила европейски клубен турнир Купата на CEV. Волейболистките на Бусто Арсицио взеха само гейм и отстъпиха като гости на световния клубен шампион Еджзаджъбашъ Витра (Истанбул) с 1:3 (27:29, 18:25, 27:25, 18:25) в първия мач помежду им, игран този следобед пред около 1000 зрители в зала "Бурхан Фелек".

Бившата състезателка на Марица (Пловдив) влезе за малко в игра в третия гейм и изпълни един сервис, но не отбеляза точка. Над всички за Бусто Арсицио бе Валентина Диуф със страхотните 26 точки (44% ефективност в атака), но и нейните усилия не бяха достатъчни за успех. За световните шампионки от Еджзаджъбашъ сръбската суперзвезда Тияна Бошкович заби 28 точки (2 блока, 2 аса и 57% ефективност в атака) за победата. Американките Рейчъл Адамс (3 блока, 1 ас и 62% ефективност в атака) и Джордън Ларсън-Бърбач (1 ас, 53% ефективност в атака и 55% позитивно посрещане) пък добавиха по 17 точки за успеха.

Реваншът между двата тима е 8 февруари (четвъртък) от 21,30 часа българско време в зала "Пала Ямамай". Волейболистките на Бусто Арсицио трябва да направят истинско чудо и да спечелят с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. Победителят от този двубой ще се класира за 1/4-финалите на турнира, където го очаква победителя от двойката между словенския Нова КБМ Браник (Марибор) и руския Енисей (Красноярск).