Домакински победи за Амиен, Рен и Монпелие

Всички късни мачове от съботната програма на френската Лига 1 завършиха с победи на домакините. Освен Страсбург и Троа, феновете си зарадваха още Амиен, Рен и Монпелие.

Амиен спечели с 3:1 срещу Гинган с късни голове на Муса Конате, който бе открил резултата в 16-ата минута, и ветерана Матийо Бодмер. Почетното попадение за гостите бе дело на Маркус Коко. Успехът бе първи за Амиен от края на ноември.
Рен записа втора поредна победа, като се наложи с 1:0 над Анже. Точен за тима от Бретан беше Бенжамин Буриго от дузпа в 84-ата минута. Рен е 7-и в таблицата, а Анже е точно над чертата на изпадащите.

Монпелие се изкачи на 6-о място след четвъртия си пореден мач без загуба. Съставът на Фредерик Хантц подчини с 2:1 Тулуза, а победния гол отбеляза Джовани Сио в 90-ата минута.