Ница се справи с Амиен

Отборът на Ница победи с 1:0 Амиен в мач от 20-ия кръг на Лига 1. Успехът за “орлетата” дойде трудно и едва през втората част. В 66-ата минута Пиер Лес-Мелу се възползва от пас на Алан Сен-Максимен и донесе победата за тима от Лазурния бряг. С успеха си днес Ница се изкачи на шестата позиция в класирането с актив от 30 точки. Амиен от своя страна остава с 21 и в момента заема 15-о място.

Лил взе много важна победа с 1:0 като гост на Каен. Единственото попадение бе дело на Никола Пепе минута преди края на първата част. Двата тима приключиха срещата с човек по-малко. Реми Веркутър бе изгонен за домакините, докато за гостите срещата напусна предварително Фоде Бало. Лил заема 14-а позиция с 22 точки и вече е извън опасната зона. Каен пък е с две повече на 12-о място.

Бордо също взе минимален успех като гост. Жирондицните се наложиха над Троа с попадение на Гаетан Лаборд в 15-ата минута. С успеха си Бордо е на 13-о място с 23 точки, докато Троа е 16-и с 21.