Аматьори вкараха два гола на Монако

Отборът на Монако се класира за 1/16-финалите на Купата на Франция, след като се наложи над четвъртодивизионния Мулен Изьор с 5:2. Аматьорският тим показа зъби на именития си съперник и на почивката резултатът бе 2:2. Гуидо Карийо откри за монегаските още в първата минута, но Елхаджи Малик Сек изравни от дузпа. Стеван Йоветич отново даде преднина на Монако, но в края на частта Жереми Арден отново отбеляза за Изьор.

След почивката обаче разликата в класите си каза думата и Монако вкара три безответни гола. На два пъти се разписа Карийо, за да оформи хеттрика си, а веднъж от бялата точка точен бе Фабиньо.

Другите тимове от елита - Гинган и Каен също нямаха проблеми и продължават напред. Бретанците се наложиха с 1:0 над Ниор след попадение на Маркюс Коко. Нормандците пък победиха с 2:0 като гост Азебрук с голове на Силвио Роделен и Йоел Армугом.

ИЗЬОР - МОНАКО 2:5

0:1 Карийо (1)

1:1 Малик Сек (28-д)

1:2 Йоветич (38)

2:2 Ардуен (44)

2:3 Карийо (49)

2:4 Фабиньо (54-д)

2:5 Карийо (83)