Монпелие се справи с Бордо и вече е трети

Отборът на Монпелие победи с 2:0 Бордо в мач от десетия кръг на Лига 1. Южняците стигнаха до успеха с по едно попадение във всяко полувреме, като в по-голямата част от срещата бяха по-активният тим. Гаетан Лаборд отрки резултата в 17-ата минута, когато завърши с глава многоходова атака. През втората част Анди Делор удвои от дузпа, отсъдена за фаул на Люка Лераже.

С успеха си днес Монпелие се изкачи на трета позиция в подреждането с актив от 19 точки - на две от втория Лил и на 11 от лидера Пари Сен Жермен. Бордо от своя страна е с 14 точки на осма позиция.