Гол в 94-ата минута спаси Байер (Л) от загуба срещу Хановер

Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа Байер (Леверкузен) се спаси в последните секунди от поражение на стадиона си “БайАрена” от Хановер 96. Двата тима завършиха при резултат 2:2 в двубоя помежду си от 8-ия кръг на германското първенство. Флоран Муслия (25) с много красив гол от фаул и Фелипе (54) с блестящо воле бяха точни за Хановер, а Ларс Бендер (34) и резервата Карим Белараби (90+4) бяха авторите на попаденията за Леверкузен.

В 7-ата минута Вендел пропусна дузпа за Байер (Леверкузен), като ударът му от бялата точка бе спасен от вратаря Михаел Есер. Дузпата бе отсъдена след консултация на рефера със системата ВАР за игра с ръка на Фелипе.

В 25-ата минута Флоран Муслия опъна мрежата зад стража на “аспирините” Лукас Храдецки от пряк свободен удар.

В 33-ата минута бе отменен гол на Бобу Ууд за Хановер заради засада, а само минута по-късно Ларс Бендер изравни с шут от близко разстояние.

Девет минути след паузата Фелипе донесе отново аванс на Хановер в резултата с прекрасен изстрел от воле с левия крак след изпълнение на корнер.

Малко след това - в 54-ата минута тъкмо Фелипе получи втори жълт, респективно червен картон и остави Хановер с 10 души на терена. Въпреки това гостите изглеждаха много близо до победата, която щеше да е втора поредна за тима. В четвъртата минута на добавеното време обаче Карим Белараби порази вратата на Есер и спаси Байер от загуба.

Хановер остава с една победа и 16-и в подреждането с 6 точки, докато Байер (Леверкузен) е 13-и с 8. В последните си три срещи в Бундеслигата “аспирините” нямат победа.