Дания изпусна Ейре в Дъблин (видео)

Отборите на Ейре и Дания направиха нулево равенство в среща от група 4 в Лига "В" на Лигата на нациите. Срещата на "Авива Стейдиъм" в Дъблин премина при превъзходство на гостите, които пропуснаха няколко положения, а веднъж Пионе Систо уцели гредата.

Дания води в класирането с 4 точки, пред Уелс с 3 и Ейре с 1 точка.

Ирландците бяха настроени за реванш, след като преди година именно “червения динамит” ги срази с 5:1 в плейофите за Мондиал 2018. Наставникът Мартин О’Нийл направи цели 6 промени в сравнение с първия двубой на тима в Лигата на нациите, загубен от Уелс с 1:4. Датчаните пък не можеха да разчитат на голямата си звезда Кристиан Ериксен, който е контузен.

Гостите стартираха със самочувствие, а най-активен беше десният бек Хенрик Далсгаард, който отправи първия по-опасен удар към една от двете врати, но топката излезе в аут.

В средата на полувремето на два пъти Каспер Долберг пропусна да даде аванс на Дания, а единствената възможност пред домакините имаше Шейн Дъфи след центриране от фаул, но ударът му беше неточен. Крилото на Селта Пионе Систо беше близо до гола, но в 45-ата минута нацели гредата.

Дания атакуваше по-често и след почивката, а домакините бяха принудени да се бранят. В 58-ата минута Симон Кяер стреля опасно след центриране от корнер на Ласе Шьоне. В 71-ата Шейн Лонг намери Сайръс Кристи, но Каспер Шмайхел внимаваше.

Ирландците станаха по-напористи към края на мача. Те обсипаха с центрирания наказателното поле пред Шмайхел, но така и не стигнаха до гол.

На 16 октомври Ейре приема Уелс, а следващият мач в групата е на 16 ноември между "драконите" и Дания.