Италия на Манчини продължава да скърца (видео)

Националният отбор по футбол на Италия продължава да буксува под ръководството на Роберто Манчини. “Скуадра адзура” записа пети пореден мач без победа на сметката си, като направи 1:1 в контролна среща с Украйна, играна на стадион “Луиджи Ферарис” в Генуа. Всъщност тимът има само една победа откакто Манчини застана начело с 2:1 над Саудитска Арабия. Тази вечер домакините изиграха нелош мач, но отново не успяха да материализират превъзходството си, като вина за това има и вратарят на Украйна Андрей Пятов, който направи няколко страхотни спасявания. Италия поведе с гол на Федерико Бернардески в 55-ата минута, но съперникът изравни в 63-ата минута чрез Руслан Малиновски и този резултат се запази до края.

Италия бе по-добрият отбор през първото полувреме и още от началото зареди интересни атаки пред вратата на Андрий Пятов. В 6-ата минута опасен удар по земя на Федерико Бернардески бе спасен от вратаря. Минута по-късно Федерико Киеза стреля по посока на вратата и топката бе блокирана от защитник. При последвалия корнер пък Леонардо Бонучи бе изпуснат в наказателното поле и шутира отблизо, но Пятов се прояви с блестящо спасяване.

В 21-ата минута домакините имаха нов добър шанс, като диагонален изстрел на Инсиние премина покрай вратата. След това в 24-ата минута Пятов се прояви с ново страхотно спасяване след далечен удар на Николо Барела.

В 43-ата минута и Лоренцо Инсиние отправи прекрасен далечен шут, но отново опитният страж на вратата на Украйна успя да опази вратата си.

Украйна създаде първата си голова опасност в мача в добавеното време на първата част. Марлос навърза няколко защитници и нахлу в пеналта, но стреля твърде слабо и право в ръцете на Джанлуиджи Донарума.

Италия все пак успя да стигне до гол в началото на втората част. В 55-ата минута Федерико Бернардески отправи далечен удар по земя, Пятов отново се намеси, но този път кълбото мина под плонжа му и се озова в мрежата за 1:0.

Украйна обаче заигра доста по-добре след като получи гол в своята врата и в 63-ата минута успя да възстанови равенството. При едно центриране в наказателното поле Микита Бурда с глава свали за Руслан Малиновски, който от воле успя да насочи топката във вратата за 1:1.

До края на мача гостите дори пропуснаха да си тръгнат с победата. В 71-ата минута шут на Малиновски срещна гредата, а секунди по-късно след центриране в пенална Тарас Степаненко стреля отблизо с глава, но Донарума успя да спаси. В 80-ата минута пък опасен удар на Циганко премина покрай вратата.

В крайна сметка мачът приключи без победител. Следващият двубой на Италия е с Полша като гост от Лигата на нациите в събота. Украйна пък приема Чехия в среща от същия турнир на 16 октомври.