Саутхамптън изхвърли Евертън от Купата на Лигата

Саутхамптън се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Лигата, след като отстрани след изпълнение на дузпи Евертън на “Гудисън Парк”. Следващият съперник на Саутхамптън ще бъде Лестър, като отборът отново ще е в ролята на гост.
Дани Ингс изведе гостуващият тим напред в резултата в края на първото полувреме. “Карамелите” вкараха изравнителен гол чрез Тео Уолкът пет минути преди края на редовното време. При дузпите гостите бяха по-концентрирани и спечелиха с 4:3, като победното попадение от 11-те метра отбеляза Седрик Соарес, а преди това вратарят на “светците” Ангъс Гън отрази удара на Уолкът.
Така Саутхамптън постигна първа победа на “Гудисън Парк” от 1997 година насам.