Глупост отново лиши Милан от победата, вратар отчая "росонерите" (видео+галерия)

Отборът на Милан отново се провали в опита си да си тръгне с трите точки в мач от Серия "А". Грандът от Милано завърши 1:1 при гостуването си на Емполи в двубой от 6-ия кръг на италианското първенство. Така в трета поредна среща от Калчото тимът записва реми след тези срещу Каляри (1:1) и Аталанта (2:2).
"Росонерите" излязоха напред в резултата в 10-ата минута след автогол на Леонардо Капеци, а в 71-ата Франческо Капуто изравни за домакините от дузпа, свирена след недопустими действия на Алесио Романьоли. Междувременно, стражът на Емполи Пиетро Терациано може би изигра мача на живота си, правейки цели 10 спасявания на удари на противниковите футболисти.
Домакините от Емполи излязоха в схема 4-3-1-2 като двойката централни нападатели на тима бяха Антонино Ла Гумина и Капуто, които бяха подкрепяни от Хамед Траоре от по-задни позиции.
Наставникът на “росонерите” Дженаро Гатузо разчиташе на вратата на Джанлуиджи Донарума, а в защита Диего Лаксалт замени Рикардо Родригес. На уругваеца помагаха капитанът Романьоли, Матео Мусакио и Давиде Калабрия. Пред тях играха Франк Кесие, Лукас Билия и Джакомо Бонавентура. В отсъствието на звездата на отбора Гонсало Игуаин, който лекува контузия, атаката на отбора се водеше от Фабио Борини, като по крилата действаха Сусо и Хакан Чалханоолу.
Първата опасност пред една от двете врати се оказа и гол. В 10-ата минута халфът на Милан Лукас Билия пробва удар от границата на наказателното поле, топката рикошира в Капеци и влетя в мрежата - 1:0 за гостите. В 27-ата Ла Гумина беше добре изведен, но Донарума излезе напред и парира неговия удар. Две минути по-късно Чалханоглу опита да си изпроси дузпа, но съдията остана безмълвен.
След още 120 секунди Капуто от няколко метра разтресе лявата греда зад Донарума. При последвалата атака Бонавентура отговори с удар, който беше отразен от Терациано. Кесие веднага отправи нов шут, който отново беше спрян от стража на домакините. При изпълнението на корнера упражнението се повтори - Бонавентура стреля с глава, Терациано спаси, а добавката на Кесие този път излетя над вратата. В 41-ата минута вратарят отново направи две блестящи спасявания - този път след изстрели на Сусо.
В първата половина на втората част двата тима си разменяха инициативата, но не се стигна до нищо интересно. Така дойде 70-ата минута, когато изключителна глупост на капитана на "росонерите" Романьоли доведе до дузпа в техен ущърб. В собственото си наказателно поле бранителят запрати топката в тялото на Леван Мчелидзе, който финтира защитника и веднага беше фаулиран от него. Същото стори и Билия, но срещу Капуто. Съдията на момента отсъди дузпа, която беше хладнокръвно реализирана именно от нападателя.

Сусо опита с удар да върне преднината на гостите в 77-ата минута, но Терациано не позволи това да се случи. В 82-ата домакините претендираха за втора дузпа, но този път реферът не посочи бялата точка. При последвалата атака на Милан стражът на Емполи за пореден път отчая испанското крило на противника. В 88-ата Терациано отново излезе победител в дуела между двамата. В добавеното време той за направи още няколко спасявания, за да запази резултата 1:1

Така грандът от Милано се намира на незавидното 14-о място в класирането с 6 точки, но и с мач по-малко. Емполи е точно над опасната зона, на 17-ата позиция, с 5 пункта.