Атлетико пропусна почти всичко, но дебютант спаси точката (видео)

Атлетико Мадрид регистрира нова издънка в Примера дивисион, след като едва се докопа до точката при домакинството си на Ейбар - 1:1. “Дюшекчиите” се разминаха с поражението благодарение на гол на дебютиращия юноша на клуба Борха Гарсес Морено дълбоко в добавеното време. Серхи Енрик пък беше извел гостите напред в 87-ата минута. Така тимът на Диего Симеоне остава само с една победа от четири кръга и рискува да се озове на 7 точки зад лидерите Барселона и Реал Мадрид, ако по-късно днес те спечелят своите срещи.

Столичани изиграха силен двубой и създадоха поне 7-8 чисти положения, но се скъсаха да пропускат. Диего Коща, Антоан Гризман и останалите звезди се надпреварваха да се провалят пред мрежата на съперника. В същото време гостите имаха три удара, като удариха две греди и веднъж реализираха. Малко преди изравнителното попадение напречният стълб спря и "рохибланкос".

Гризман и Коща поведоха атаката на Чоло, а Тома Льомар и Коке бяха на крилата. В последния момент Люка Ернандес отпадна от групата заради заболяване - предполагаем апендицит, като дори беше приет в болница. Желсон Мартинс остана на пейката.

Ейбар стартира с две поредни загуби, но в предишния кръг записа успех и преди първия сигнал се радваше на 3 точки в актива си. Авторът на победния гол срещу Реал Сосиедад Шарлиз беше титуляр на “Wanda Metropolitano”.

Изненадващо гостите можеха да излязат напред в 9-ата минута, когато левият бек Хосе Анхел-Коте шутира силно и топката се облиза в напречната греда на вратата на Ян Облак.
Домакините се усетиха и заиграха по-добре, като в 21-вата минута Саул Нигес за малко да вкара, но беше спрян от отлична намеса на Марко Дмитрович.
Сръбският страж направи ключово излизане в 27-ата минута, когато Гризман се беше устремил сам срещу него, като спаси вратата си. Секунди по-късно Дмитрович подложи тяло и отрази удар от упор на Годин.
В 38-ата Гризман подаде на далечната греда към връхлитащия Льомар, но в последния момент защитник изби топката.
Напрежението в наказателното поле на Ейбар се задържа и в началните минути на второто полувреме, когато Льомар нямаше шанс да реализира. В рамките на секунди в 49-ата Коща на два пъти се размина с попадението.
И докато мадридчани продължаваха да нижат пропуск след пропуск, в 64-ата минута шансът ги покри за втори път. Също като през първото полувреме напречната греда спаси Облак след далечен изстрел, този път на Анаиц Арбийя.
В тон с досегашния развой на събитията Коща веднага излезе на позиция, но и този път Дмитрович не трепна и запази нулевото равенство.
В 69-ата Гризман се измъкна сам срещу вратаря и пак не съумя да го преодолее.
Унесените в предни позиции, футболисти на Диего Симеоне се провалиха в 87-ата минута, когато влезлият като смяна Серхи Енрик ги наказа с гол за 0:1.
В добавеното време Годин нацели гредата, с което само се затвърди тоталната липса на късмет у домакините.
И все пак това не беше всичко, защото буквално в последната атака 19-годишният Борха Гарсес намери начин да прониже Дмитрович за 1:1.
Атлетико вече трябва да мисли и за Шампионската лига, където във вторник гостува на Монако.