Маркъс Рашфорд върна усмивките в Англия (видео)

Националният отбор на Англия постигна минимална победа с 1:0 над Швейцария в контролна среща, играна на "Кинг Пауър Стейдиъм" в Лестър. "Трите лъва" се върнаха на победния път след серия от три поредни загуби в последните си три срещи. Маркъс Рашфорд върна усмивките на Албиона, като отбеляза единствения гол в срещата в 54-ата минута.

Мачът не започна добре за домакините, като в 7-ата минута вратарят Джак Бътланд и защитникът Джеймс Тарковски не се разбраха при изнасянето на топката, Гавранович отне и изведе Джердан Шакири, чийто удар премина на сантиметри от вратата.

Англия отговори с опасен изстрел на Ерик Дайър с глава в 16-ата минута, а след това и Трент Александър-Арнолд пробва точността си от фаул, но без особен успех.

В 30-ата минута гостите маха нов добър шанс, като Гавранович се измъкна от двама бранители в пеналта и опита удар от малък ъгъл, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

В 54-ата минута "Трите лъва" успяха да откриет резултата. Кайл Уокър центрира чудесно в наказателното поле, където Маркъс Рашфорд засече топката и отблизо я насочи във вратата за 1:0.

В 65-ата минута "Кръстоносците" можеха да се върнат в мача, като Шакири бе намерен на чудесна позиция, но изстрелът му рикошира в защитник и премина над вратата.

В крайна сметка Англия се поздрави с успеха, който ще върне самочувствието на тима преди сблъсъка с Хърватия в Лигата на нациите на 12 октомври. За Швейцария пък следващото предизвикателство е гостуване на Белгия на същата дата.