И Белгия не пощади Исландия (видео)

Отборът на Белгия стартира успешно кампанията си в Лигата на нациите след победа с 3:0 като гост на аутсайдера в група 2 на дивизия “А” Исландия. Това е второ поредно тежко поражение за островитяните в турнира, които само преди три дни паднаха с 0:6 при визитата си на Швейцария.

Без да блестят, звездите на “червените дяволи” тотално надиграха своя противник през целия мач и заслужено се поздравиха с убедителна победа. Плеймейкърът на тима Еден Азар откри резултата в 29-ата минута след добре изпълнена дузпа, а само 120 секунди по-късно нападателят Ромелу Лукаку го удвои. Отново таранът на Манчестър Юнайтед окончателно сложи точка на спора с втория си гол в мача в 81-ата минута.

Така Швейцария и Белгия имат по три точки от една среща за всеки от тях, докато “викингите” остават на трето място в групата без актив от два двубоя.