Босна и Херцеговина измъкна победата в Белфаст

Босна и Херцеговина си тръгна с три точки от гостуването на Северна Ирландия, въпреки че домакините доминираха през цялата среща. Тимът на Роберт Просинечки спечели с 2:1 в среща от група 3 на дивизия “B” на Лигата на нациите. С попадения на Дулйевич (36) и Сарич (64) гостите си подсигуриха успеха преди Григ да отбележи почетен гол за ирландците в края.

На “Уиндзор Парк” в Белфаст отборът на Майкъл О’Нийл започна агресивно и имаше превъзходство в първия половин час на срещата. Още в третата минута ирландците имаха претенции за дузпа, след като Джордж Савил падна в наказателното поле. Въпреки доминацията на домакините, Босна и Херцеговина бе близо до откриването на резултата в 31-ата минута, но Един Джеко не успя да се разпише. Малко по-късно обаче гостите поведоха. Джеко проби отляво и пусна ниска топка в наказателното поле, а Дулйевич я прати в мрежата.

След почивката Северна Ирландия отново доминираше, но продължи да пропуска възможностите си. Натискът на домакините не доведе до гол, а в 64-ата минута допуснаха второ попадение във врата си. Опит за връщане към вратаря на Каткарт бе неуспешен. Сарич стигна пръв до топката и удвои аванса на гостите. В самия край на двубоя влезлият като резерва Уил Григ отбеляза след разбъркване в наказателното поле. Секунди по-късно той можеше да се превърне в герой, но не успя да отправи удар от добра позиция.

СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ - БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА 1:2
0:1 - Дулйевич (36)
0:2 - Сарич (64)
1:2 - Григ (93)