Челси с нови три точки след труден успех в Нюкасъл

Челси записа трета поредна победа от началото на сезона и е с пълен актив. Лондончани спечелиха трудно с 2:1 при гостуването си на Нюкасъл. Всички попадения паднаха в последните 15 минути на срещата. Еден Азар, който за първи път бе титуляр през този сезон, откри резултата от дузпа. Хоселу изравни в 82-ата минута, а след автогол на Деандре Йедлин Челси стигна до победата.

Началото на Маурицио Сари в английския футбол изглежда повече от обещаващо. Неговият тим е с пълен актив от точки след първите три кръга и изостава на лидера Ливърпул само по голова разлика.

Нюкасъл разчиташе на типичната си тактика, която се основава на организирана игра в защита и контраатаки. Това позволи на Челси да владее топката в големи периоди. “Сините” търсеха пролуки в отбраната на съперника, но "свраките" бяха добре подредени и не остават много шансове на играчите на Сари да стигат до вратата на Дубравка.

Отборът на Рафаел Бенитес успешно разбиваше играта и не позволяваше на лондончани да организират атаки. Резултатът бе битка в половината на Нюкасъл и липса на голови положения. Еден Азар на два пъти пострада от груби влизания и известен период накуцваше, но това не го спря да тормози защитата на домакините. Именно след негов пробив в 36-ата минута Челси стигна до най-доброто си положение. Белгиецът развинти няколко бранители, а след това топката стигна до Педро, който отправи нисък удар, но Дубравка се справи с него.

През второто полувреме Нюкасъл заигра още по-дефанзивно, като рядко играеше с топката. Въпреки това “свраките” почти не допускаха опасни ситуации пред вратата си. В 50-ата минута Челси стигна до разбъркване пред Дубравка, което завърши с лек удар на Аспиликуета, но това бе една от редките положения. Играчите на Сари опитваха по всякакъв начин да предолеят стената от футболисти пред наказателното поле на домакините, но така и не успяваха.

Наставникът опита да промени нещо, като пусна Жиру на мястото на Мората и Вилиан на мястото на Педро. В 72-ата минута пробивът можеше да дойде от неочаквано място. Страхотен далечен удар на Рюдигер разстресе горната греда. Натискът на Челси все пак даде резултат малко по-късно. Маркос Алонсо навлезе в наказателното поле и бе съборен от Шер. Съдията отсъди дузпа, а Азар бе точен от бялата точка.

Голът накара Нюкасъл да промени поведението си на терена и да се изнесе в предни позиции. Домакините много бързо успяха да изравнят, но след спорна ситуация. Йедлин овладя топката отдясно, но преди това повали Жиру, след като му влезе с лакът. След това бранителят центрира, а Хоселу изпревари Давид Луис, който чакаше топката, и с глава прати топката в близкия ъгъл на Кепа.

По ирония на съдбата именно Йедлин се оказа в центъра на събитията при следващия гол. Удар на Алонсо бе отклонен от американския защитник, топката се озова в мрежата и Челси отново поведе. До края “свраките” опитаха да натиснат, но не успяха да стигнат до нещо повече от почетна загуба.

НЮКАСЪЛ - ЧЕЛСИ 1:2
1:0 - Азар (76-д)
1:1 - Хоселу (83)
1:2 - Йедлин (87-авт)