Реал Мадрид на Юлен владее топката по-често

Реал Мадрид на Юлен владее топката по-често
Първите наблюдания за работата на Юлен Лопетеги в Реал Мадрид е за налагане на стил с продължително владение на топката, пише Marca. В домакинския мач с Хетафе от изминалата неделя “лос бланкос” са притежавали кълбото в 77,95% от игровото време. При престоя на Зинедин Зидан на “Сантиаго Бернабеу” никога отборът не е достигал до такъв висок процент тероториално преимущество.
При отсъствието на Кристиано Роналдо няма нужда от толкова вертикални нападения и остри атаки, пише marca.com. Сега играта на Реал не е толкова свръхзвукова и баският специалист се опитва да търси по-разумно разиграване. Срещу Атлетико Мадрид за Суперкупата на Европа “лос меренгес” също владееха по-често топката - в 55 процента от времето.
Тепърва ще разбираме философията на Лопетеги в течение на сезона.
Следвай ни:

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.

Още от Футбол свят

Виж всички