Рен успя да пробие бетона на Анже

Отборът на Рен победи с 1:0 Анже в мач от втория кръг на Лига 1 и записа първи успех в новия шампионат на Франция. Бретанците атакуваха през целия мач, но гостите се бранеха отлично. Все пак в 81-ата минута Исмаила Сар успя да разпечата вратата на съперника с хубав параболичен удар и така да донесе успеха.

Ница се спаси от загуба при визитата си на Каен с попадение Игнасиус Ганого десетина минути преди края на срещата. Преди това Ясен Баму бе открил за нормандците от дузпа. Монпелие пък стигна до успех при визитата си на Амиен. Флоран Моле и Елиес Скири дадоха преднина на южняците, а Муса Конате от дузпа намали за крайното 2:1 в полза на гостите.

Дижон записа втора поредна победа, след като победиха с 2:0 Нант. И двете попадения бяха дело на Жулио Таварес. В края на мача “канарчетата” останаха и с човек по-малко, след като в 78-ата минута Абдулай Туре получи директен червен картон.