ПСЖ видя зор в Гинган, но след това Неймар и Мбапе взеха нещата в свои ръце

Шампионът на Франция стигна до трудна победа при визитата си на Гинган в мач от втория кръг на Лига 1. Парижани губеха с 0:1 на почивката, но през втората част Неймар изравни, а Килиан Мбапе с две късни попадения донесе успеха с 3:1.

Резултатът бе открит в 20-ата минута, когато Нолан Ру прониза Джанлуиджи Буфон след пас на Маркю Коко. До почивката втори гол на домакините бе отменен от ВАР заради нарушение на Никола Бенезет.

След почивката Неймар си спечели дузпа, след като бе съборен от Жордан Икоко и сам резлизира за 1:1. След това ПСЖ наложи тотален натиск, но вторият гол падна чак в 82-ата минута. Анхел ди Мария изведе на чиста позиция Килиан Мбапе, който се бе появил на почивката и даде аванс на тима си. В даденото от съдията продължение Неймар подаде към Мбапе, младата звезда напредна в наказателното поле и технично прехвърли вратаря, за да оформи крайното 3:1.

Така ПСЖ записа втори пореден успех и вече зае мястото си начело на класирането с актив от шест точки. Гинган от своя страна все още е без актив.