Петкович е на полуфинал във Вашингтон

Андреа Петкович се класира на полуфиналите на турнира по тенис във Вашингтон с награден фонд 250 хиляди долара. Германката достигна до тази фаза на турнира за втора поредна година, след като се наложи над шестата в схемата Белинда Бенчич от Швейцария с 6:3, 2:6, 7:6 (8). Петкович загуби първия сет с 3:6, а след това изравни след 6:2. Решителният трети сет бе решен след тайбрек, в който Петкович спаси три мачбола, преди да затвори мача с първата си възможност за 8:6.

30-годишната германка ще срещне на полуфиналите победителката от мача между осмата в схемата Юлия Путинцева и Светлана Кузнецова. Срещата бе прекъсната във втория сет заради дъжд, преди това Кузнецова спечели първия с 6:2.

Дъжд прекъсна и двубоя между хърватката Дона Векич и Магда Линет при 3:0 за Векич в първия сет. Последният четвъртфинал между китайката Сасай Чжън и американката Али Кик бе отложен за днес.