Мидтиланд на Краев загуби от Астана с гол в 94-ата

Мидтиланд на Божидар Краев загуби с 1:2 при гостуването си на Астана в първа среща от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Българинът остана сред резервите на датския първенец и от пейката видя как в добавеното време съотборниците му допуснаха втори гол. И двете попадения за бившия тим на Станимир Стоилов реализира Ласло Клайнхайслер. Бившият футболист на Вердер (Бремен) вкара по идентичен начин с изстрели извън наказателното поле - в 31-вата и 94-ата минути. Густав Викхайм беше изравнил в 51-вата минута.

Астана игра много по-добре, създаде много повече положения и заслужаваше да си подсигури успеха далеч преди последните секунди. Тимът на Мидтиланд обаче запазва много добри шансове за продължаване напред, като на реванша на своя стадион на 1 август ще се нуждае от минимална победа.

АСТАНА - МИДТИЛАНД 2:1

1:0 Клайнхайслер (31)

1:1 Викхайм (51)

2:1 Клайнхайслер (90+4)