БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Младежите разбиха Молдова за три поред (галерия)

Младежките национали на България разбиха Молдова с 92:59 и така записаха третата си поредна победа на ЕвроБаскет Дивизия “Б” в София. С убедителния си успех днес “лъвовете” подобриха баланса си в група В до 3-1 и утре излизат в директен сблъсък за второто място, което дава право на участие в четвъртфиналите. Естонците също имат 3 победи и 1 загуба в актива си, докато начело е Словения с 4-0.

41 България - Молдова

Българските баскетболисти бяха по-добри от съперниците си по абсолютни всички показатели и впечатлиха с 62.2% успеваемост в стрелбата за 2 точки, както и с цели 30 асистенции и тройно по-малко грешки - само 10. Борбата под кошовете също бе спечелена от домакините, които овладяха 52 отскочили от ринговете топки срещу 11 по-малко за съперника.

ИВАН АЛИПИЕВ ПОЛУЧИ ПРИЗА "РАЧО КОЛЕВ - ЕДНО СЪРЦЕ, ЕДНА ИГРА"

Интригата бе заличена още в началните 10 минути, в които играчите на празнуващия рожден днес селекционер Тити Папазов допуснаха само 10 точки в коша си, за да поведат с 21 разлика - 31:10. Втората част бе на сметката на молдовците, но въпреки това България водеше с 48:33 след едно полувреме баскетбол в столицата.

Нова порция добра защита и едва 9 допуснати точки в рамките на третия период сякаш подпечатаха българския успех, а преди последната четвърт българската преднина вече бе 72:41. В оставащата четвъртина бяха добавени още две точки към разликата за финалното 92:59.

Иван Алипиев вкара 21 точки за победата, Мирослав Васов се отличи с 15, докато Йордан Минчев и Георги Митровски вкараха по 11, като Минчев направи 8 асистенции и овладя 5 борби.

За Молдова Вадим Бичичов реализира 14 точки.