Канада с 3 от 3 през втория уикенд (снимки)

Волейболистите от националния отбор на Канада завършиха по перфектен начин втория си уикенд в Лигата на нациите. "Кленовите листа" завършиха с 3 победи от 3 мача, след като се наложиха над Иран с 3:1 (25:23, 25:22, 21:25, 25:21) в последната си среща от турнира в Група 7, играна тази нощ в аржентинския град Сан Хуан.

По този начин момчетата на Стефан Антига са на 6-о място във временното общо класиране с 4 победи, 2 загуби и 12 точки. Иран пък е на 13-а позиция с 2 победи, 4 загуби и 5 точки. Този уикенд Канада ще бъде домакин на турнира в Група 9 в Отава, където ще играе срещу САЩ, Германия и Австралия. "Персите" пък ще пътуват до Уфа (Русия) за мачовете си от Група 11 срещу домакините, олимпийския шампион Бразилия и Китай.

Двубоят като цяло бе изключително равностоен. Канада успя да спечели първия гейм с минималното 25:23, след като изоставаше през по-голямата му част. След равностойното начало и на втората част "кленовите листа" наложиха играта си и я спечелиха без проблеми с 25:22 след силни изяви на Стивън Маар и Райън Склейтър. По всичко изглеждаше, че мачът отива към 3:0 за Канада, след като дръпнаха с 9:2 в третия гейм, но не така мислеха "персите", които направиха страхотен обрат и измъкнаха частта след 25:21. Канадците, все пак, показаха по-голяма увереност и стигнаха до крайната победа след 25:21 и 3:1.

Най-полезен за Канада стана Райън Склейтър с 18 точки (2 блока и 55% ефективност в атака), а Стивън Маар добави още 13 точки (2 блока и 57% ефективност в атака) за победата. За тима на Иран Амир Гафур реализира 19 точки (4 блока и 54% ефективност в атака).

ИРАН - КАНАДА (23:25, 22:25, 25:21, 21:25)

ИРАН: Мир Саейд Маруфлакрани 3, Амир Гафур 19, Али Шафией 13, Моджтаба Мирзаджанпур 10, Милад Ебадипур 6, Сейед Мусави 3 - Махди Маранди-либеро (Фархад Гаеми 7, Фархад Салафзуун, Мортеза Шарифи 5, Саман Фаези 2, Мохамадреза Нарзатпурталатапех-либеро)
Старши-треньор: ИГОР КОЛАКОВИЧ
КАНАДА: Тайлър Сандърс, Стивън Маар 13, Райън Склейтър 18, Джейсън Дероко 8, Лукас Ван Беркел 7, Грейъм Виграс 7 - Блейър Бан-либеро 2 (Стивън Маршъл 1, Артър Шварц 1, Николас Хоуг 5)
Старши-треньор: СТЕФАН АНТИГА.