MVP Соколов заби 22 точки, Лубе обърна Модена в драма (видео + снимки)

Националът Цветан Соколов и вицешампионът на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) постигнаха победа №8 в Суперлигата на Италия.

Лубе измъкна драматичен успех като гост над Азимут Лео Шус (Модена) с

3:2 (21:25, 31:29, 25:20, 25:27, 15:9)

в среща от 8-ия кръг, която се игра "Паласпорт Панини" пред 5000 зрители.

Успехът на Лубе бе изкован, след като наставникът Джампаоло Медей предприе редица смени в състава след втората част. В игра се появи резервния разпределител Стийн Д’Хулст на мястото на Бруно Резунде, а Робратланди Симон отстъпи мястото си на Драган Станкович. Енрико Честър пък замени Енрико Диамантини още в първата част.

Цветан Соколов изигра отличен мач и стана най-резултатен за гостите с 22 точки (2 аса, 2 блока, 53% ефективност в атака) и бе избран за MVP.

Кубинецът Йоанди Леал също заби 22 точки (3 аса, 4 блока, 42% ефективност в атака, 10% перфектно и 32% позитивно посрещане). Османи Хуанторена добави още 18 точки (2 аса, 1 блок, 54 % ефективност в атака, 22% перфектно и 35% позитивно посрещане).

За Модена Иван Зайцев заби 28 точки (3 аса, 56% ефективност в атака), а Тине Урнаут и Бартош Беднож добавиха по още 15 точки.

Лубе заема второ място във временното класиране с 21 точки (8 победи, 1 загуба), Модена е трети с 18 точки (6 победи, 2 загуби). Лидер е Сър Сейфти Конад (Перуджа) с 24 точки (8 успеха).

В следващия си двубой Цецо Соколов и Лубе излизат срещу Топ Волей (Латина), като срещата е от 10-и кръг. Мачът е на 12 декември (сряда) от 21:30 часа.

От своя страна волейболистите на Хулио Веласко се изправят срещу Тоно Калипо (Вибо Валентия) и Тодор Скримов, на 25 ноември (неделя) от 19:00 часа.

АЗИМУТ ЛЕО ШУС (МОДЕНА) - КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) 2:3 (25:21, 29:31, 20:25, 27:25, 9:15)