Валенсия счупи каръка с късна дузпа (видео)

Отборът на Валенсия надигра трудно с 1:0 Хетафе в среща от 12-ия кръг на испанския елит, играна на “Колисеум Алфонсо Перес” в мадридското предградие. Дани Парехо беше точен от дузпа в 80-ата минута, отсъдена след консултация с ВАР. Това е едва втора победа в Ла Лига за тима на Марселино. Валенсианци остават в долната половина на таблицата, докато Хета е в средата на класирането.
Още в третата минута Родриго шутира извън целта при първата по-добра голова възможност. В 11-ата стражът на “прилепите” Нето парира майсторски с една ръка след удар на Хорхе Молина. Минута по-късно “лос че” отново се отърваха. Леандро Кабрера нацели страничната греда след изпълнение с глава. В 24-ата Карлос Солер имаше възможност за добавка, но не успя да стреля добре. Полувремето завърши с по още един пропуск на Молина и Родриго.
И след почивката срещата продължи да е оспорвана и “гореща”. В 70-ата Жорди Амат стреля, а Нето се разтегна и предотврати гола. В 78-ата Кевин Гамейро беше задържан в наказателното поле, за да не достигне остро центриране. Две минути по-късно съдията получи сигнал от видеоасистентите си и назначи дузпа, придружена с червен картон на защитника. Дани Парехо реализира безапелационно от 11-те метра - 0:1. Опитите на домакините за изравняване не бяха достатъчни и Валенсия взе победата.