Множество обрати и седем гола за победа на Сент Етиен

Резервата Ромен Амума се разписа минута преди края и донесе успеха на Сент Етиен с 4:3 срещу гостуващия Анже в 12-ия кръг на френското футболно първенство. Така домакините прекъснаха серия от три мача без победа в Лига 1 и с актив от 20 точки се изкачиха на петото място в подреждането. Анже пък регистрира пети двубой без успех и с 12 точки заема 15-а позиция.

Мачът на "Жофроа Гишар" премина през няколко обрата, като гостите поведоха в средата на първото полувреме, когато Матео Павлович вкара отблизо след подаване от корнер от ляво. Две минути по-късно Лоа Диони изравни с удар с глава също след центриране от корнер, а в първата минута на добавеното време на първото полувреме Матийо Дебюши направи 2:1 за Сент Етиен с глава след подаване от ляво на Тимоти Колоджейчак. Анже изравни секунди преди почивката, след като Флавиен Те вкара с удар по тревата от дъгата пред пеналта. Гостите стигнаха до ново попадение в 71-ата минута, когато Те асистира на Стефан Баокен за 3:2. Само две минути по-късно Реми Кабела се измъкна от дясно и центрира остро в малкия пеналт, а в опита си да изчисти Венсан Мансо си вкара автогол за 3:3. Малко преди края Амума донесе победата на Сент Етиен с удар от 15 метра след асистенция на Кабела.