Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Лора Китипова и Мария Каракашева с втори успех в Румъния (видео)

Лора Китипова и Мария Каракашева с втори успех в Румъния  (видео)

Националките Мария Каракашева и Лора Китипова и техният Волей Алба-Блаж записаха втори успех в румънската Дивизия 1. Волейболистките на Дарко Закоч победиха като гости категорично Агроланд (Тимишоара) с 3:0 (28:26, 25:20, 25:20) в мач от втори кръг.

Каракашева бе титуляр в първите два гейма, като се отчете с 4 точки (1 блокада). Китипова бе резерва в първата част, след което остана на терена и добави също 4 точки (1 ас). Най-резултатна бе Ана Лазаревич с 19 точки (1 ас, 3 блокади).

За съперничките им Катарина Йованович приключи с 10 точки (3 аса, 3 блокади).

Алба-Блаж е лидер в класирането с 6 точки (2 успеха), Агроланд е четвърти с 3 точки (1 победа, 1 загуба).

В следващия кръг Китипова и Каракашева и съотборничките им се изравят срещу Университатя Клуж, а Агроланд - срещу ЦСМ (Тарговище). срещите са на 10 ноември (събота).