Ростов хвърли бомбата за Купата на Русия

Отборът на Ростов хвърли бомбата в турнира за Купата на Русия, елиминирайи гранда Зенит (Санкт Петербург) в сблъсъка помежду им от 1/8-финала. Домакините на “Ростов Арена” се наложиха с 3:1 и така си осигуриха място в следващата фаза.

Ростов пръв взе преднина в мача още в 4-ата минута с гол на Арсений Логашов. В 29-ата минута обаче гостите получиха дузпа и Себастиан Дриуси бе точен от бялата точка.

Домакините все пак стигнаха до успеха с два късни гола. Първо в 83-ата минута Артур Юсипов отново даде преднина на своя тим, а в последната 90-а минута Денис Хаджикадунич реши всичко за крайното 3:1.

В друг мач по-рано днес Краснодар успя да елиминира Криля Советов с успех с 2:1 като гост след продължения и също продължава към 1/4-финала.