Амиен измъкна точка при гостуването на Бордо

Бордо завърши 1:1 срещу гостуващия Амиен в мач от 18-ия кръг на френското футболно първенство. Домакините продължиха серията си без поражение от края на октомври вече в седем поредни срещи от Лига 1, но в шест от тях те завършиха наравно и не успяха да прогресират сериозно в класирането, като заемат 12-ото място с 22 точки. Амиен пък е 17-и със 17 точки.
Бордо започна добре мача, но Джими Бриан направи два пропуска в началните минути. В средата на първото полувреме Самюел Калу все пак откри за тима на Ерик Бедуе, след като засече с глава подаване в пеналта от дясно на Серхи Паленсия. Двубоят продължи равностойно с леко териториално предимство на домакините. Амиен все пак стигна до изравняване три минути преди края. Бакайе Дибаси изсипа една топка от ляво към границата на наказателното поле, Еди Гнаоре преодоля в движение Максим Пундже и с мощен удар от 13-14 метра направи 1:1.