Уотфорд секна серията на Уест Хам (видео)

Отборът на Уотфорд победи с 2:0 като гост Уест Хам в мач от 18-ия кръг на Премиър лийг. “Стършелите” сложиха край на отличната серия от четири поредни победи на “чуковете”. Играчите на Хави Грасия стигнаха до успеха след попадения във всяко едно полувреме.

В 30-ата минута Роберто Перейра бе спънат в наказателното от Фабиан Балбуена и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Трой Дийни и откри. До почивката и двата тима имаха по едно положение за попадение, но до промяна на светлинното табло не се стигна.

През втората част домакините бяха по-активният тим, като на няколко пъти бяха близо до изравняване. Веднъж и гредата помогна на Бен Фостър. Удар на Робърт Снодграс с глава се отби в страничния стълб. В самия край на срещата противно на ситуацията на терена Уотфорд стигна до второ попадение. Комбинация между Перейра и Жерар Деулофеу позволи на втория да прониже Лукаш Фабиански за втори път, с което и да подпечата успеха на тима си.

Така Уотфорд продължава да оставя отлични впечатления с представянето си през настоящия сезон и заема шеста позиция в класирането с актив от 27 точки. Уест Хам пък пропусна да се изкачи значително нагоре в подреждането и за момента е 12-и с 24.