Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Два гола и дъжд от плюшени играчки в Севиля (видео)

Отборите на Бетис и Ейбар направиха 1:1 в обеден мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Антонио Санабрия (20) и Фабиан Ореяна (72 - дузпа) реализираха. На почивката на терена на “Бенито Вийямарин” се появиха стотици, може би хиляди, плюшени играчки, подарени от феновете по трибуните за деца без родители.
Гостите от “Ипуруа” пресираха много добре и стояха стабилно на терена, но се оттеглиха на почивка с гол пасив. В деветата минута Пау Лопес изби след изстрел на Фабиан Ореяна. В 20-ата севилският тим изгради добра акция, Кристиан Тейо подаде към непокрития Антонио Санабрия. Нападателят овладя в малкото наказателно и отбеляза. След консултация с ВАР се видя, че няма засада, нито с ръка при овладяването.
На почивката голяма част от феновете на Баломпие хвърлиха към терена плюшени играчки, отзовавайки се на инициативата за коледни подаръци на деца, лишени от родителска грижа. В 65-ата баските изпуснаха великолепна възможност за изравнително попадение. Серхи Енрик не шутира добре и прати топката вляво от гредата.
В 70-ата “синьо-червените” получиха дузпа, след като Федал фаулира Иван Рамис. Пау Лопес беше много близо до това да отрази удара на Ореяна от бялата точка, ала не успя - 1:1. В 77-ата стражът на “вердибланкос” изби след опасен изстрел на Жоан Жордан. В 81-ата изпусна нов шанс: Кике Гарсия се провали сам срещу вратаря.
След спечелената точка тимът на Кике Сетиен временно остава на шеста позиция. Ейбар е в средата на класирането.