Риека е на финал за Купата на Хърватия след невероятен обрат

Отборът на Риека стана вторият финалист в турнира за Купата на Хърватия. Тази вечер играчите на Симон Розман постигнаха невероятен успех с 3:2 над над Осиек в полуфиналния сблъсък между двата тима. Още по-впечатляващото бе, че домакините стигнаха до победата, след като губеха с 0:2, но направиха пълен обрат.

Осиек взе контрол над мача с два гола на Петър Боцкай в 17-ата и 48-ата минута. Нещата обаче се объркаха за гостите в 56-ата минута, когато Ласло Клайнхайзлер получи втори жълт и червен картон и остави съотборниците си в намален състав.

Това веднага наклони везните на мача към домакините, които се възползваха от открилия им се шанс и направиха пълен обрат. Роберт Мурич намали резултата в 66-ата минута, а Анотнио-Мирко Чолак доведе нещата до 2:2 в 73-ата минута от дузпа. Победното попадение за Риека бе дело на Стълинг Ятеке в 86-ата минута за крайното 3:2.

Така Риека се класира на финал за Купата на Хърватия за седми път в историята си и ще опита да прибави шести трофей във витрината си. Противник на финала ще бъде тимът на Локомотива (Загреб), който в събота победи с 3:1 Славен (Копривница).