Емполи остави Болоня на Пипо Индзаги в зоната на изпадащите

Отборът на Емполи постигна ценен успех с 2:1 срещу Болоня в среща от 15-ия кръг на Серия “А”. Точни за новака в елита на Италия бяха Франческо Капуто в 10-ата минута и Антонио Ла Гумина в 80-ата. За тима, воден от Филипо Индзаги, единственото попадение реализира Андреа Поли в 41-ата минута след добро подаване на ветерана Родриго Паласио.
Успехът изстреля Емполи до 14-ото място, а ситуацията с Болоня става доста неприятна, след като тимът остава в зоната за изпадащите, като заема 18-о място с едва 11 точки.
Домакините поведоха още в 10-ата минута след страхотно двойно подаване между Франческо Капуто и Антонио Ла Гумина, което преодоля двама защитници на Болоня. Топката попадна в поделия атаката Капуто, който стреля силно в близкия ъгъл на вратата зад Лукаш Скорупски.
В 41-ата минута Болоня заличи пасива си. Футболистите на Пипо Индзаги изравниха резултата с гол на полузащитника Андреа Поли. Ветеранът в тима Родриго Паласио премина като на шега през трима футболисти на домакините, след което пусна прострелно подаване към останалия непокрит на втора греда Поли, а бившият футболист на Интер и Милан не сбърка от близка дистанция.
Победното попадение за Емполи дойде в 80-ата минута и негов реализатор бе Антонио Ла Гумина. Нападателят имаше голям късмет да бъде на точното място в точния момент при докосване на топката от Миха Зайц. Гумина получи кълбото на два метра от голлинията, овладя и вкара във вратата на Скорупски за втори път, с което и донесе победата на тима си с 2:1.