Тотнъм си върна третото място с успех над Лестър (видео)

Тотнъм бързо си върна третото място в Премиър лийг, след като победи с 2:0 Лестър в сблъсъка помежду им от 16-ия кръг. “Шпорите” бяха изместени само за няколко часа от градския си съперник Челси, който по-рано днес нанесе първата загуба на шампиона Манчестър Сити (2:0). Възпитаниците на Маурисио Почетино обаче не сгрешиха в гостуването си на “Кинг Пауър Стейдиъм” и с голове на Хеунг-Мин Сон в 45-ата и Деле Али в 58-ата минута взеха трите точки и отново изпревариха “сините”.

Тотнъм бе по-активният отбор през първото полувреме, макар и без да има твърде много голови положения пред вратата на Каспер Шмейхел. В 30-ата минута Ян Вертонген отправи опасен изстрел с глава, преминал опасно близо до вратата. След това в 40-ата минута Хеунг-Мин Сон шутира от фаул, но доста неточно.

Все пак в самия край на частта “Шпорите” нанесоха своя удар. Сон получи пред наказателното поле, освободи си пространство и отправи страхотен шут, с който не остави шансове на вратаря за 0:1.

В началото на второто полувреме Лестър даде индикации, че ще опита да се върне в мача и в 53-ата минута Демарай Грей отправи изстрел в очертанията на вратата, но без да затрудни Юго Лорис.

В 58-ата минута обаче Тотнъм заби втори гол. Сон с меко центриране намери Деле Али, който с плонж с глава порази за втори път вратата на “Лисиците”.

В 87-ата минута Лестър създаде най-доброто си положение в мача. Рашид Гедзал се освободи в пеналта и стреля към далечния ъгъл, но Лорис бдеше и с добра намеса улови топката. В 90-ата французинът имаше още един шанс, като стреля по земя, но отново в ръцете на вратаря.

Така мачът приключи с успех на Тотнъм, който отново е трети с 36 точки в актива си. Лестър пък остава на 9-ото място с 22 точки.