Пренебрегваните от Солари донесоха гръмка победа на Реал Мадрид (галерия)

Отборът на Реал Мадрид разби с 6:1 гостуващия Мелийя в мач реванш от 1/16-финалите за Купата на краля. Шампионът на Европа продължава напред след общ резултат 10:1. Марко Асенсио и Иско, които играят много рядко като титуляри в последните седмици, зарадваха "Сантиаго Бернабеу" с общо четири попадения. Асенсио се разписа в 33-ата и 36-ата минута, а Иско беше точен в 47-ата и 83-ата. Другите голове за домакините вкараха Хави Санчес (39) и Винисиус (75). За третодивизионния тим се разписа Ясин (81 - дузпа).
За първи път Иско започна като титуляр под ръководството на Сантиаго Солари, а освен това и сложи капитанската лента. Европейският шампион очаквано беше съставен от множество резервни футболисти, а в атака действаха Винисиус Жуниор, Мариано Диас и Марко Асенсио. Дани Карвахал беше поставен като ляв защитник.
Във втората минута Кейлор Навас сбърка подаване с крак, предоставяйки топката на съперник. Последва удар с глава от 12 метра, който се оказа безопасен. Само минута по-късно костариканският страж отново поднесе топката на противник, който този път реши да шутира директно, пращайки кълбото над гредата. Домакините продължиха да играят пасивно и в петата минута последва опасно центриране в малкото им наказателно поле. При опита си да гардира топката Карвахал се удари в гредата.
В осмата минута "белите" организираха първата си по-добра акция, при която Мариано Диас показа острота, но си поведе лошо. В 11-ата домакините организира нападение на скорост, Иско изведе Винисиус, който падна наивно в наказателното поле. Минута по-късно се наложи Кейлор да плонжира и да избива в корнер след насочване на Мохамед Салми. В 13-ата "белите" изградиха нова атака на празно пространство, Асенсио напредна отдясно, подаде за Иско, чийто шут беше отразен.
В 20-ата Винисиус се завъртя в наказателното поле и стреля - вратарят Педро Луис внимаваше и изби встрани. В 27-ата Иско разгърна атаката надясно, Винисиус центрира по земя към Мариано, който почти сигурно щеше да реализира, ако не беше изпреварен с шпагат. Иско действаше като перфектен разпределител в средата на терена и един пас изостряше акциите на своите. Така в 31-ата минута Винисиус се озова сам в наказателното поле, ала стреля прекалено високо.
Две минути по-късно вратарят на гостите беше матиран. Асенсио напредна в наказателното поле, не срещна почти никаква съпротива пред себе си и прати топката в долния десен ъгъл - 1:0. В 36-ата Винисиус направи впечатляващ рейд отляво и центрира ниска топка за непокрития Асенсио, който нямаше проблеми да вкара нов гол. В 39-ата Асенсио асистира за третото попадение. Хави Санчес се измъкна от засадата и реализира атрактивно от въздуха с помощта на напречната греда - 3:0. В края на полувремето Иско отправи много техничен прехвърлящ удар, при който топката облиза страничната греда и излезе в аут.
Второто полувреме стартира с попадение на малагийския техничар. В 47-ата Иско стреля от 23 метра, пращайки кълбото в мрежата около сглобката - 4:0. В 55-ата Мариано преодоля вратаря, но от малък ъгъл насочи от външната страна на мрежата. В 75-ата Винисиус влезе с лекота в наказателното поле, въпреки че беше обграден от двама. Бразилецът стреля, ударът му беше отразен, но при добавката талантливият нападател реализира с насочване в обратния ъгъл - 5:0.
В 81-ата минута гостите от африканската част на Испания отбелязаха почетно попадение чрез Ясин от дузпа. Две минути по-късно Иско реализира с лекота от 15 метра. "Бернабеу" аплодира многоголова победа на своите и изпрати с аплодисменти своите любимци. Лошите новини са свързани с Мариано Диас, който напусна принудително поради травма и домакините доиграха срещата с човек по-малко.
Реал Мадрид: Навас; Одриосола, Вайехо, Хави Санчес, Карвахал (46 - Фран Гарсия); Валверде, Йоренте (46 - Себайос), Иско; Винисиус (78 - Фидалго), Мариано, Асенсио